Na czym polega tłumaczenie rysunku technicznego?

Tłumaczenie rysunku technicznego (tak jak wszystkie tłumaczenia techniczne) jest tłumaczeniem specjalistycznym, które powinno być wykonywane wyłącznie przez ekspertów. Kim są eksperci i jak realizujemy przekłady rysunku technicznego w biurze tłumaczeń Bireta? 

Kto zajmuje się tłumaczeniem rysunku technicznego?

Tłumaczenie rysunku technicznego realizuje tłumacz z doświadczeniem i specjalizacją w dziedzinie, której dotyczy rysunek. Często są to inżynierowie budowlani, automatycy, elektrycy, mechanicy, gazownicy i informatycy oraz  tłumacze wpisani do rejestru tłumaczy technicznych Naczelnej Organizacji Technicznej (NOT). Tłumaczenie rysunków technicznych powinno poprzedzać opracowanie bazy terminologicznej. Konieczne jest zachowanie spójności pomiędzy rysunkami technicznymi a pozostałymi dokumentami, które klient zleca do tłumaczenia

Jak realizujemy tłumaczenie rysunku technicznego w biurze Bireta?

Nasze biuro tłumaczeń w Warszawie przygotowuje tłumaczenie rysunków technicznych na dwa sposoby – w zależności od oczekiwań klienta. 

 1. Sporządzenie dwujęzycznej tabeli z hasłami z rysunku i ich tłumaczeniem
 2. Naniesienie tłumaczenia bezpośrednio na oryginalny rysunek przekazany przez klienta 

Pierwszy sposób polecany jest przede wszystkim firmom, w których zatrudniona jest osoba obsługująca specjalistyczne programy do tworzenia rysunków technicznych (np. AutoCAD) lub inne programy graficzne

Drugi sposób tłumaczenia, czyli naniesienie tłumaczenia na oryginalny rysunek realizowane jest w programie, w którym stworzono rysunek. Takie działanie gwarantuje najwyższą jakość tłumaczenia. Klient otrzymuje całkowicie gotowy produkt z tekstem na rysunku w potrzebnej wersji językowej

Na stronie Wycena tłumaczenia możesz uzupełnić formularz i wysłać nam zapytanie o wycenę dowolnego przekładu. 

Polecamy

Do tłumaczenia rysunków technicznych nie stosujemy silników maszynowych. Na życzenie klienta możemy również nanieść tłumaczenie haseł na nieedytowalny rysunek. Podejmujemy się też przetłumaczenia haseł,  z rysunków przesłanych przez klienta. Warto wtedy wysłać do wglądu rysunek, z którego pochodzą hasła – dzięki temu tłumacz widzi, w jakim kontekście występuje dane wyrażenie na rysunku technicznym.

Profesjonalne tłumaczenie rysunku technicznego 

Wybierając biuro tłumaczące rysunki techniczne, warto kierować się doświadczeniem i profesjonalizmem biura. W biurze Bireta tłumaczymy w ciągu roku ponad 15 tysięcy rysunków technicznych, bezpośrednio w programie AutoCAD. Niezależnie od tego, na jakie tłumaczenie rysunku technicznego, zdecyduje się klient, gwarantujemy spójność terminologiczną zarówno w ramach pojedynczego rysunku, jak i pomiędzy wieloma rysunkami, w których występują powtórzenia.

Sprawdź też:

Masz pytanie? Napisz do nas!

  WYCENA TŁUMACZENIA PISEMNEGO

   

  Dane kontaktowe*  Jaki jest język źródłowy tekstu do tłumaczenia?*

  Jaki jest język docelowy? (Jeśli będzie to kilka języków, prosimy o podanie ich po przecinku)*

  Na kiedy jest potrzebne tłumaczenie?

  Jak najszybciejTermin nie ma znaczeniaNie później niż:

  Rodzaj tłumaczenia

  Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie uwierzytelnione

  Informacje dodatkowe (np. przeznaczenie tłumaczenia)

  Wgraj plik

  Jeśli chcesz wycenić więcej niż jeden plik, spakuj je razem do archiwum .rar lub .zip i wgraj jako jeden załącznik.

  Abyśmy mogli skontaktować się z Państwem w celu przygotowania wyceny i późniejszej realizacji zelecenia, konieczne jest wyrażenie przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych. Prosimy o zaznaczenie pierwszej lub obu poniższych zgód oraz zapoznanie się z informacją, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe: OBOWIĄZEK INFORMACYJNY.