Tłumaczenia niejawne

Biuro tłumaczeń Bireta Professional Translations ma uprawnienia do wykonywania tłumaczeń niejawnych, tj. tłumaczeń dokumentów oznaczonych klauzulą „zastrzeżone”.

Posiadamy:

  • Akredytowany system teleinformatyczny, pozytywnie zaopiniowany przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW).
  • Kancelarię Informacji Niejawnych
  • Pełnomocnika d.s. ochrony Informacji Niejawnych zatrudnionego na stałe

Dzięki temu możemy przetwarzać informacje niejawne o klauzuli „zastrzeżone” na miejscu w naszym biurze, zarówno w formie papierowej, jak również elektronicznej.

 

Jak przebiega proces tłumaczenia tego rodzaju dokumentów?

  1. Klient przekazuje nam dokumentację niejawną o klauzuli „zastrzeżone”, odpowiednio zapakowaną i oznaczoną zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem w sprawie sposobu oznaczania materiałów niejawnych.
  2. Umawiamy bezpieczne przekazanie dokumentów. W naszym biurze są one odbierane bezpośrednio przez Kierownika Kancelarii lub Pełnomocnika ds. Ochrony Informacji Niejawnych, którzy na stałe zatrudnieni są w firmie. Istnieje również możliwość odebrania dokumentów z siedziby klienta, Ambasady, Agencji Uzbrojenia bądź innego umówionego miejsca.
  3. Dostęp do dokumentów mają tylko wyznaczone osoby, posiadające odpowiednie szkolenie z zakresu ochrony informacji niejawnych oraz upoważnienie do dostępu do takich informacji. W Birecie zatrudniamy tłumaczy oraz projekt managerów przeszkolonych w tym zakresie i posiadających odpowiednie uprawnienia.
  4. Tłumaczenie dokumentów odbywa się w przeznaczonym do tego celu pomieszczeniu, wyposażonym w system kontroli dostępu. Cały proces tłumaczenia wykonywany jest w akredytowanym systemie teleinformatycznym.

 

Dlaczego warto zlecić tłumaczenie dokumentacji niejawnej w biurze tłumaczeń Bireta?

Dowiedz się, co możesz zyskać, jeśli zdecydujesz się zlecić tłumaczenia dokumentów o klauzuli „zastrzeżone” w Birecie.

  • Najwyższy standard bezpieczeństwa: Bireta działa zgodnie z obowiązującymi przepisami o ochronie informacji niejawnych. Posiadamy także certyfikat normy bezpieczeństwa informacji ISO 27001.
  • Tłumaczenie na najwyższym poziomie: nasi tłumacze nie tylko posiadają odpowiednie szkolenia z ochrony informacji niejawnych, ale są również specjalistami tłumaczeń z branży zbrojeniowej, energetycznej, lotniczej, IT i wielu innych. Mają także doświadczenie w tłumaczeniu dokumentów dotyczących bezpieczeństwa publicznego oraz polityki zagranicznej.
  • Bezpieczny proces przekazywania dokumentów: oferujemy bezpieczne przekazanie dokumentów, zarówno w biurze, jak i w siedzibie klienta, zapewniając ochronę na każdym etapie przetwarzania.

Wszystkie osoby zainteresowane tłumaczeniami dokumentów niejawnych zapraszamy kontaktu bireta@bireta.pl. Polecamy również lekturę naszych dwóch artykułów poświęconych tej tematyce.

Czym jest kancelaria niejawna?

Tłumaczenia niejawne – czyli jak bezpiecznie tłumaczyć dokumenty zastrzeżone