Bireta będzie wykonywać tłumaczenia dla projektu morskiej farmy wiatrowej Baltyk I

Farma wiatrowa na morzu Biuro tłumaczeń Bireta Bałtyk 1

Z radością informujemy, że nasze biuro tłumaczeń BIRETA Professional Translations zostało wybrane jako dostawca usług tłumaczeniowych dla projektu budowy MFW Bałtyk I.

MFW Baltyk I jest jednym z trzech bałtyckich projektów rozwoju morskiej energetyki wiatrowej realizowanych wspólnie przez Equinor i Polenergię. Polsko-norweska współpraca między tymi firmami rozpoczęła się w 2018 roku, kiedy Equinor nabył od Polenergii 50% udziałów w MFW Bałtyk II i MWF Bałtyk III. W 2019 roku Equinor podpisał kolejną umowę nabycia 50% udziałów w MFW Bałtyk I. Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku zostaną wybudowane w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Będą w stanie zaopatrywać w zieloną energię elektryczną nawet cztery miliony polskich gospodarstw domowych.

Cieszymy się, że nasze biuro tłumaczeniowe Bireta może być częścią tego projektu i wspierać transformację energetyczną w Polsce. Mamy nadzieję, że w kolejnych miesiącach i latach rola odnawialnych źródeł energii w naszym systemie energetycznym znacząco wzrośnie.