Tłumaczenie aplikacji – jak znaleźć odpowiedniego tłumacza?

Najszybszą drogą do zwiększenia zysków z aplikacji jest rozszerzenie liczby odbiorców. Najlepszym sposobem jest tłumaczenie aplikacji na języki obce, które pozwoli Ci dotrzeć do użytkowników z całego świata. Musisz jednak wiedzieć, że jest to specyficzny rodzaj przekładu, który wymaga odpowiedniego podejścia. Warto więc skorzystać z usług profesjonalnego tłumacza aplikacji. Jak takiego znaleźć? Podpowiadamy!

Tłumaczenie aplikacji z biurem czy tłumaczem Google?

Tłumaczenie tekstu przy pomocy sztucznej inteligencji wydaje się bardzo kuszące. Aplikacja Tłumacz Google przetłumaczy tekst w zaledwie kilka sekund, co teoretycznie może znacznie usprawnić Ci pracę. W rzeczywistości translator może Ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. Dlaczego? Język polski ma bardzo skomplikowaną gramatykę, która wciąż przerasta sztuczną inteligencję. Może się więc okazać, że w treści aplikacji pojawią się sformułowania, których nie chciałbyś tam zobaczyć. W najlepszym wypadku takie tłumaczenie wywoła pełen politowania uśmiech użytkownika (przypomnij sobie chociażby opisy produktów w chińskich aplikacjach automatycznie przetłumaczone na polski). Niestety może być i tak, że odbiorca zupełnie nie zrozumie Twoich intencji, co zniechęci go do używania aplikacji. Poza tym tłumaczenie aplikacji Android lub iOS nieco różni się od choćby przekładania stron www. Niezbędne jest tu dopasowanie przekładu do kontekstu, a także przyzwyczajeń odbiorców.

Tłumaczenie aplikacji a inne typy tłumaczeń

Wspomnieliśmy już, że tłumaczenie aplikacji na Androida lub iOS różni się od innych typów tłumaczeń. W jaki sposób? Przede wszystkim tekst musi nie tylko brzmieć dobrze, lecz również zmieścić się na poszczególnych przyciskach. To jednak nie wszystko. Użytkownicy w innych krajach mają różne przyzwyczajenia, do których należy się dostosować. W Polsce na przykład jesteśmy przyzwyczajeni do przycisku: Kup Teraz. Napis Kupić lub Zakupy wyraża tę samą treść, jednak wśród większości użytkowników wywołałby zapewne chwilową konsternację. W naszym kraju zapewne nie przyjęłaby się też aplikacja kulinarna, w której proporcje podawane są w filiżankach. Podobnie jak aplikacja do ćwiczeń, w której użytkownik musiałby podać swoją wagę w funtach.

To tylko kilka jaskrawych przykładów, jak ważne jest dostosowanie tłumaczenia do odbiorcy aplikacji mobilnej. Przekład wymaga doskonałej znajomości kontekstu kulturowego, a także znajomości przyzwyczajeń użytkowników aplikacji z innych krajów.

Jak wybrać tłumacza aplikacji?

Tłumacz aplikacji mobilnej powinien nie tylko dobrze znać język. Musi również znać podstawy UX oraz znać upodobania użytkowników z innych krajów. Konieczne jest więc, żeby sam był użytkownikiem takich aplikacji.

Warto więc skorzystać z usług profesjonalnego biura tłumaczeń. Dzięki temu treść aplikacji zostanie nie tylko poprawnie przetłumaczona i dostosowana do użytkownika, lecz również sprawdzona przez native speakera. Właśnie takie usługi dodatkowe jesteśmy w stanie zaoferować Ci w biurze Bireta.

Podsumowanie

Tłumaczenie aplikacji to specyficzny rodzaj przekładu, który wymaga od tłumacza profesjonalizmu i znajomości UX oraz kontekstu kulturowego. Warto więc postawić na usługi specjalistów, dzięki którym dotrzesz ze swoją usługą do użytkowników na całym świecie. Takie właśnie typy tłumaczeń oferuje biuro tłumaczeń Bireta. U nas możesz liczyć na fachową obsługę. Skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci wszystkie szczegóły.

Masz pytanie? Napisz do nas!

  WYCENA TŁUMACZENIA PISEMNEGO

   

  Dane kontaktowe*  Jaki jest język źródłowy tekstu do tłumaczenia?*

  Jaki jest język docelowy? (Jeśli będzie to kilka języków, prosimy o podanie ich po przecinku)*

  Na kiedy jest potrzebne tłumaczenie?

  Jak najszybciejTermin nie ma znaczeniaNie później niż:

  Rodzaj tłumaczenia

  Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie uwierzytelnione

  Informacje dodatkowe (np. przeznaczenie tłumaczenia)

  Wgraj plik

  Jeśli chcesz wycenić więcej niż jeden plik, spakuj je razem do archiwum .rar lub .zip i wgraj jako jeden załącznik.

  Abyśmy mogli skontaktować się z Państwem w celu przygotowania wyceny i późniejszej realizacji zelecenia, konieczne jest wyrażenie przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych. Prosimy o zaznaczenie pierwszej lub obu poniższych zgód oraz zapoznanie się z informacją, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe: OBOWIĄZEK INFORMACYJNY.