Przedstawiamy słownik OFFSHORE WIND

Biuro tłumaczeń BIRETA stworzyło pierwszy w Polsce słownik OFFSHORE WIND. To jedyny na naszym rynku specjalistyczny polsko-angielski glosariusz terminów z dziedziny morskiej energetyki wiatrowej. Ma wygodną formę wyszukiwarki i zawiera ponad 1000 pojęć, które zweryfikowali specjaliści z branży offshore.

Zapraszamy do skorzystania ze słownika na stronie https://słownik-offshore.bireta.pl

 

Dla kogo?

Glosariusz kierujemy do przedstawicieli firm energetycznych, urzędów, instytucji państwowych, przedsiębiorstw projektowo-doradczych, kancelarii prawnych oraz tłumaczy, którzy są związani z sektorem offshore wind. Umożliwia łatwe i bezproblemowe korzystanie ze sprawdzonej branżowej nomenklatury.

 

Dlaczego warto?

1. Aby mieć pewność, że używasz poprawnego słownictwa, stosowanego powszechnie w energetyce wiatrowej.

Terminy zawarte w słowniku opracowaliśmy na podstawie setek stron dokumentów dotyczących morskich farm wiatrowych, które Bireta przetłumaczyła w ostatnich latach. Dodatkową weryfikację pojęć wykonała firma ILF Consulting Engineers Polska. Słownictwo, które udostępniamy w glosariuszu, jest używane w dokumentach dotyczących najważniejszych inwestycji offshore w Polsce.

2. Aby mieć pewność, że masz dostęp do najbardziej aktualnych terminologii.

Będziemy aktualizować glosariusz dwa razy w roku i stale poszerzać go o nowe terminy. Morska energetyka wiatrowa to nowy sektor polskiej gospodarki, który ciągle się rozwija. Również nomenklatura może z czasem ewoluować. Dzięki elektronicznej formie i regularnym aktualizacjom, pojęcia zawarte w słowniku OFFSHORE WIND będą zgodne z bieżącą sytuacją sektora.

3. Aby móc w łatwy sposób korzystać ze specjalistycznej terminologii.

Nasz słownik ma wygodną formę wyszukiwarki. Publikacja w formie drukowanej lub e-booka, w jakiej zwykle wydaje się specjalistyczne słowniki, nie jest wystarczająco łatwa w użyciu. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć glosariusz w formie online, aby umożliwić wszystkim zainteresowanym szybkie i bezproblemowe wyszukiwanie branżowych terminów.

Dla tłumaczy, którzy pracują w programie SDL Trados przygotowujemy również słownik w formacie SDLTB. Dzięki temu formatowi korzystanie z terminologii będzie jeszcze łatwiejsze.

 

Kim jesteśmy?

Biuro tłumaczeń BIRETA Professional Translations z Warszawy należy do czołówki firm tłumaczeniowych w Polsce. Specjalizujemy się w tłumaczeniach technicznych, w szczególności dla branży energetycznej. Wykonywaliśmy tłumaczenia dla największych projektów energetycznych w Polsce, m.in. budowy bloku energetycznego w Elektrowni Kozienice czy rozbudowy terminala LNG w Świnoujściu. (Obszerną listę wykonanych przez biuro tłumaczeń BIRETA projektów można znaleźć na stronie ZREALIZOWANE PROJEKTY). Obecnie zapewniamy usługi tłumaczeniowe związane z najważniejszymi inwestycjami offshore w kraju, np. budową MFW Bałtyk I, MFW Bałtyk II i MFW Bałtyk III.

 

ILF Consulting Engineers Polska to jedna z wiodących inżynierskich firm projektowo-doradczych, zaangażowana w największe inwestycje w Polsce.

ILF Polska aktywnie uczestniczy w rozwoju energetyki wiatrowej na Bałtyku od 2018 roku i obecnie posiada w swoim portfolio już ok. 20 projektów z tego obszaru, m.in. usługi dla inwestycji budowy farm wiatrowych Baltica-2 i Baltica-3 dla PGE Baltica.

Masz pytanie? Napisz do nas!

  WYCENA TŁUMACZENIA PISEMNEGO

   

  Dane kontaktowe*  Jaki jest język źródłowy tekstu do tłumaczenia?*

  Jaki jest język docelowy? (Jeśli będzie to kilka języków, prosimy o podanie ich po przecinku)*

  Na kiedy jest potrzebne tłumaczenie?

  Jak najszybciejTermin nie ma znaczeniaNie później niż:

  Rodzaj tłumaczenia

  Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie uwierzytelnione

  Informacje dodatkowe (np. przeznaczenie tłumaczenia)

  Wgraj plik

  Jeśli chcesz wycenić więcej niż jeden plik, spakuj je razem do archiwum .rar lub .zip i wgraj jako jeden załącznik.

  Abyśmy mogli skontaktować się z Państwem w celu przygotowania wyceny i późniejszej realizacji zelecenia, konieczne jest wyrażenie przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych. Prosimy o zaznaczenie pierwszej lub obu poniższych zgód oraz zapoznanie się z informacją, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe: OBOWIĄZEK INFORMACYJNY.