18 lat biura tłumaczeń Bireta

Kolaż zdjęć tort, szefowe biura tłumaczeń Bireta i balony z życzeniami urodzinowymi

Dziś Bireta wchodzi w pełnoletność! Nasze biuro tłumaczeń zostało założone dokładnie osiemnaście lat temu, 19 sierpnia 2002 roku w Warszawie przez znajome, Aretę Kempińską i Joannę Woźniakowską. Początkowo Biretę tworzyły tylko dwie założycielki. Obecnie zatrudniamy już ponad 60 osób, a firma generuje 9 milionów złotych obrotu rocznie.

Jeszcze przed postaniem Birety, Areta Kempińska i Asia Woźniakowska zajmowały się tłumaczeniami zawodowo. Zauważyły jednak, że jakość tłumaczeń specjalistycznych, przy których konieczna jest znajomość danej branży, zazwyczaj pozostawia wiele do życzenia. Dlatego jako filolożka i inżynierka postanowiły stworzyć firmę, w której połączą swoje umiejętności językowe z branżową wiedzą techniczną. Tak powstało biuro tłumaczeń BIRETA w Warszawie.

Początkowo nasza siedziba znajdowała się na Augustówce, w pobliżu Elektrociepłowni Siekierki w Warszawie. Następnie, po kilku latach i powiększeniu się zespołu przenieśliśmy się na warszawskie Kabaty. Naszym pierwszym dużym projektem tłumaczeniowym było tłumaczenie o tematyce ubezpieczeniowej i informatycznej dla firmy PZU. Od tego czasu zrealizowaliśmy ponad 60 tysięcy projektów tłumaczeniowych. Dzięki temu zdobyliśmy ogromne doświadczenie w tłumaczeniach technicznych oraz tłumaczeniach specjalistycznych. Dlatego od kilku lat znajdujemy się w czołówce polskich firm tłumaczeniowych w rankingu Book of Lists, publikowanym przez Warsaw Business Journal. Co roku obsługujemy ponad 700 klientów z całego świata.

Z okazji naszych urodzin chcielibyśmy z całego serca podziękować wszystkim klientom, którzy w ciągu ostatnich osiemnastu lat obdarzyli nas zaufaniem. Dziękujemy także wszystkim pracownikom i tłumaczom, obecnym oraz byłym, którzy wspierali nas swoją pracą i zaangażowaniem. Bez Was nasz sukces nie byłby możliwy!