W wielu branżach okres wakacyjny oznacza spowolnienie. W Birecie jednak letnie miesiące zazwyczaj są czasem wyjątkowo intensywnej pracy. Nie inaczej jest w tym roku. 

 

Na początku lipca otrzymaliśmy informację o kolejnym wygranym przetargu. Bireta Professional Translations, w konsorcjum z członkami POLOTu, firmą Diuna i Iuridico została wybrana na dostawcę usług tłumaczeniowych dla Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

W czerwcu i lipcu zanotowaliśmy również widoczny wzrost tłumaczeń o tematyce OZE. Odnawialne źródła energii odgrywają coraz większą rolę w naszym systemie energetycznym. Moc zainstalowana fotowoltaiki w Polsce bije kolejne rekordy. Coraz większy udział w miksie energetycznym ma też energetyka wiatrowa. Tendecje te przekładają się także na nasze projekty tłumaczeniowe. Otrzymaliśmy także kolejne rekomendacje od firm z sektora PV oraz energetyki wiatrowej. 

Referencje od firm fotowoltaicznych

 

W ostatnich miesiącach ruszyliśmy także z tłumaczeniami technicznymi dotyczącymi projektu rozbudowy elektrowni Dolna Odra. W usytuowanej w Nowym Czarnowie obok Gryfina elektrowni powstaną dwa nowe bloki gazowo-parowe, o łącznej mocy ok. 1400 MW, które spełniać będą najbardziej rygorystyczne wymogi emisyjne.