Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Tłumacza!

Z okazji Dnia Tłumacza Biuro Tłumaczeń BIRETA Professional Translations życzy wszystkim tłumaczom i pracownikom branży tłumaczeniowej radości i wielu sukcesów!

W tym roku świętowaliśmy hieronimki dzień wcześniej, 29 września, podczas Konferencji Tłumaczy, najważniejszego corocznego wydarzenia branży tłumaczeniowej w Polsce. Podobnie jak w ubiegłym roku, Bireta była sponsorem głównym tej imprezy.

Motywem przewodnim Konferencji Tłumaczy 2018 było hasło „RuszA.I.my w przyszłość!”. Współwłaścicielka naszego biura, Areta Kempińska wygłosiła prezentację na temat tłumaczeń maszynowych pt. „Przejść na ciemną stronę mocy. Łódź o nazwie tłumaczenia maszynowe odpływa. Kto z nas zdąży do niej wsiąść?”. W trakcie swojego wystąpienia mówiła o obawach tłumaczy związanych z MT (Machine Translation), największych wyzwaniach i trudnościach, z jakimi spotykają się tłumacze w pracy z przekładem wykonanym maszynowo, a także najnowszych technologiach i tłumaczeniach maszynowych opartych na sieciach neuronowych.

W trakcie konferencji mieliśmy też okazję spotkać się i wymienić doświadczeniami ze specjalistami z branży tłumaczeniowej, a także studentami i absolwentami zaczynającymi swoją karierę w tłumaczeniach specjalistycznych. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego konferencyjnego stoiska. Do zobaczenia w przyszłym roku!