BIRETA na Translating Europe Workshop

Wystąpienie Arety Kempińskiej podczas Translating Europe Workshop

17 maja 2019 roku w Warszawie odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu Translating Europe Workshop. W tym roku nasze biuro tłumaczeń Bireta brało również czynny udział w tym wydarzeniu. Współwłaścicielka Areta Kempińska wygłosiła prezentację o tym, jakie kompetencje tłumaczy będą pożądane w przyszłości.

Translating Europe Workshop są częścią większego projektu o nazwie Translating Europe, zainicjowanego przez Komisję Europejską. To seria warsztatów i mniejszych wydarzeń mających na celu umożliwić spotkanie i wymianę doświadczeń osobom związane z profesjonalnymi tłumaczeniami ustnymi i pisemnymi w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Translating Europe Workshop są uzupełnieniem corocznego Forum organizowanego przez KE w Brukseli.

W Polsce spotkania w ramach projektu Translating Europe są organizowane przez przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce we współpracy z Instytutem Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim.

Tegoroczna edycja warsztatów odbyła się pod tytułem: Zestaw umiejętności niezbędnych dla tłumacza gotowego na wyzwania przyszłego rynku tłumaczeń: znajomość technologii, zarządzanie projektami, umiejętności miękkie. Areta Kempińska, współwłaścicielka naszego biura, wraz z szefowymi Działu Tłumaczeń, Izabelą Radomską oraz Aleksandrą Udzielą, przygotowała krótką prezentację o tym, jakie umiejętności tłumacza, weryfikatora i postedytora są obecnie najbardziej pożądane z punktu widzenia biura tłumaczeń.

Masz pytanie? Napisz do nas!

  WYCENA TŁUMACZENIA PISEMNEGO

   

  Dane kontaktowe*  Jaki jest język źródłowy tekstu do tłumaczenia?*

  Jaki jest język docelowy? (Jeśli będzie to kilka języków, prosimy o podanie ich po przecinku)*

  Na kiedy jest potrzebne tłumaczenie?

  Jak najszybciejTermin nie ma znaczeniaNie później niż:

  Rodzaj tłumaczenia

  Tłumaczenie zwykłeTłumaczenie uwierzytelnione

  Informacje dodatkowe (np. przeznaczenie tłumaczenia)

  Wgraj plik

  Jeśli chcesz wycenić więcej niż jeden plik, spakuj je razem do archiwum .rar lub .zip i wgraj jako jeden załącznik.

  Abyśmy mogli skontaktować się z Państwem w celu przygotowania wyceny i późniejszej realizacji zelecenia, konieczne jest wyrażenie przez Państwa zgody na przetwarzanie danych osobowych. Prosimy o zaznaczenie pierwszej lub obu poniższych zgód oraz zapoznanie się z informacją, w jaki sposób przetwarzamy Państwa dane osobowe: OBOWIĄZEK INFORMACYJNY.