Tłumaczenia ustne Online przez Internet

W ostatnim czasie wiele konferencji i spotkań biznesowych zostało przeniesionych do przestrzeni wirtualnej. Bireta zapewnia tłumaczenia ustne również podczas międzynarodowych wydarzeń online.


Oferujemy:

Tłumaczenia konsekutywne online

Tłumaczenia symultaniczne online, w tym również tłumaczenia szeptane

Obsługę konferencji online - platformę umożliwiającą zorganizowanie wirtualnego wydarzenia


Jak wygląda tłumaczenie ustne online?

Usługa zdalnego tłumaczenia ustne może być wykonywana w różnych formach, w zależności od formuły spotkania oraz liczby uczestników, którzy będą korzystać z tłumaczenia.

Najbardziej podstawowa opcja, która sprawdzi się na mniejszych i krótszych spotkaniach to zdalne tłumaczenie konsekutywne. W tym przypadku tłumacz łączy się z uczestnikami spotkania na dowolnej wybranej platformie (Microsoft Teams, Zoom, Skype, Google Hangouts i inne) i jest po prostu jednym z uczestników wydarzenia. Każda osoba biorąca udział w spotkaniu znajduje się wtedy w innym miejscu i korzysta z własnego sprzętu.


Podczas większych i dłuższych spotkań rekomendujemy skorzystanie ze zdalnych tłumaczeń symultanicznych, czyli jednoczesnych, które umożliwia w wersji płatnej platforma Zoom. Przy tym rozwiązaniu również wszyscy uczestnicy są we własnych domach, czy biurach. Każdy, również tłumacze, łączy się z platformą przy pomocy własnego sprzętu. Tłumacze ustni jednocześnie słuchają wypowiedzi i tłumaczą ją. Zoom umożliwia natomiast uczestnikom wybranie kanału językowego i słuchanie wypowiedzi w preferowanym języku.

Platforma Zoom ma jednak pewne ograniczenia, dlatego polecamy tę formę tłumaczenia, jeśli w spotkaniu nie bierze udziału zbyt wiele osób (do ok. 100), a tłumaczenie jest potrzebne tylko w jednej parze językowej.

Dla większych wydarzeń, w których udział bierze kilkaset osób lub które mają być tłumaczone na kilka języków, polecamy skorzystanie z dedykowanych platform do organizacji konferencji online z opcją tłumaczeń symultanicznych. Na rynku dostępne są różne rozwiązania, które dobieramy w zależności od formuły wydarzenia. Możemy pracować na platformie wybranej przez organizatora lub zapewnić kompleksową obsługę konferencji online, wraz z zarządzaniem platformą do tłumaczeń ustnych online, wynajęciem studia i obsługą techniczną. 


Potrzebujesz tłumaczeń ustnych online? Nie wiesz, na jakie rozwiązanie się zdecydować? Skontaktuj się z nami!

Doradzimy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze i odpowiemy na wszystkie pytania.Wyślij wiadomoś na adres ustne@bireta.pl lub skontaktuj się z nami telefonicznie + 48 22 648 55 77.